Jadłospis

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1449890
  • Do końca roku: 278 dni
  • Do wakacji: 85 dni

Deklaracja dostępności

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 "Kota Filemona" zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.przedszkolenr341.szkolnastrona.pl.

Data publikacji strony internetowej: 2012-01-02.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-30.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych

Niezgodności:

  • część plików nie jest dostępnych cyfrowo,
  • filmy/zdjęcia nie posiadają napisów dla głuchoniemych,
  • brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów,
  • niektóre elementy są niedostępne z poziomu klawiatury
  •  
  • Wyłączenia:
    • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
    •  
    Mogą zdarzyć się sytuacje, że niektóre dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
    • - pochodzą z różnych źródeł
    • - zostały opublikowane w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji;
    • - zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-04-24.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Danuta Skalska, e-mail: p341@edu.um.warszawa.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 22 663 60 69. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury odwoławczej

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Budynek przedszkola jest ogrodzony, ma dwie furtki (wydzielona stera kontroli - wideofon). Od obu futek do budynku przedszkola prowadzi chodnik o szerokości min. 150 cm.Jeden jest z różnicowaniem wysokości o spadkach/ wziesieniach 5%.

Do budynku Przedszkola prowadzą dwa wejścia główne: Poziom 0 (wysoki parter) oraz Poziom - 1. Przy każdych drzwiach wejsciowych są schody.

Od jednej furtki (bocznej) do drzwi na Poziom 0 prowadzi pochyły chodnik o stopniu nachylenia 5% (bez balustrad, bez poręczy)

Wejscie na Poziom - 1 ma zamontowaną elektryczną platformę dla niepełnosprawnych.

Z Poziomu - 1 na Poziom 0 - w budynku mżna się dostać schodami oraz windą (o wymiarach 105/130, bez poręczy)

W budynku nie ma pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych itp.

 

W przypadku niemożności dotarcia interesanta do właściwej komórki Przedszkola, istnieje możliwość wyjścia pracownika merytorycznego do interesanta i obsługi w dogodny dla niego sposób, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby u pracownika przedszkola.

W budynku jest wydzielona strefa kontroli - tylko przy wejściu (wideofon).

Przy Przedszkolu znajduje się parking ogólnodostępny. Na terenie przedszkola znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, które moga być udostępniane interesantom po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby.  

Na terenie Przedszkola jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych (na każdym poziomie) .

Dyrektor jednostki wyraża zgodę na wstęp z psem asystującym po zgłoszeniu takiej potrzeby.

Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Aplikacje mobilne

Przedskzole nie posiada aplikacji mobilnej.